Karawana Tańca w Sękowej

Karawana Tańca w Sękowej!

Zapraszamy na jednodniowe warsztaty tańców wirowych dwu i trójmiarowych. W programie polka, walc, oberek, wiwat a nawet kujawiak! W przerwach pomiędzy tańcami polskimi karawana zabierze Was na wycieczkę do Węgier, Francji, Portugalii, a tam poznamy magiczne tańce w kręgu oraz liniowe szaleństwo.
Ubierz się wygodnie i weź partnera/partnerkę, a jeśli go nie masz, nie szkodzi i tak będziesz tańczyć ze wszystkimi

🙂

Prowadzący: Krystian Maruszewicz – tańczy od 13go roku życia, w tym tańce tradycyjne od 12 lat. Jest założycielem dublińskiego oddziału „Balfolku”, gdzie prowadził cotygodniowe warsztaty taneczne od 2013go roku. Współpracował przy organizacji tanecznych wydarzeń w Dublinie z grupami bretońskimi i węgierskimi. Uczestniczył w wielu festiwalach tańca od Litwy przez Francję, Włochy po Portugalię, gdzie szlifował swój taneczny warsztat pod okiem lokalnych mistrzów. Jego zdaniem, jeśli możesz chodzić. to możesz tańczyć! Taniec powoduje, że stajemy się mądrzejsi poprzez poszerzanie świadomości swojego ciała.

Zapraszamy serdecznie!

Gdzie? GOK Sękowa 38-307
Kiedy? 2 grudnia 2023r., od 16.00 do 20.00
Koszt: 55zł/osobę.

Karawana Tańca to… taniec i muzyka, które ewoluowały w całej Europie na przestrzeni wieków i nadal ewoluują. Dziś jednak pomijając nacjonalizm, role płciowe i kostiumy tak często kojarzone z „tańcem ludowym”. Karawana Tańca koncentruje się na intensywnym i płynnym połączeniu między tancerzami, muzyką i muzykami, a wszyscy uczestnicy improwizują i wchodzą ze sobą w interakcje.
Jeśli jesteś zainteresowany, przyjdź i naucz się podstawowych rytmów popularnych tańców z różnych krajów europejskich (koła, łańcuchy i tańce partnerskie, francuskie bourreés, europejska salsa czyli schottisch, polki, walce na 3, 5, 8 i 11, francuska mazurka, szwedzka polska i wiele innych), a także technik łączenia się z partnerem i muzyką oraz improwizacji i wariacji.

Przez wieki podręczniki i inna literatura dotycząca tańca wychwalały korzyści zdrowotne z niego płynące, zwykle jako z formy ćwiczeń. Ostatnio przeprowadzono badania nad innymi korzyściami zdrowotnymi tańca, takimi jak redukcja stresu i zwiększanie poziom serotoniny, a także dobrego samopoczucia.
Niedawno usłyszeliśmy o kolejnej korzyści: uważa się, że częsty taniec sprawia, że jesteśmy mądrzejsi.
Duże badanie pokazało, że stymulowanie umysłu poprzez taniec może zapobiegać chorobie Alzheimera, demencji i innym chorobom. Podobnie jak ćwiczenia fizyczne, taniec utrzymuje ciało w dobrej kondycji oraz zwiększa ostrość poznawczą w każdym wieku.

Zapisy: