O Fundacji

Naszą życiową intencją jest przyczyniać się, żeby ten świat stawał się lepszym miejscem. Od lat rozwijamy się i działamy w obszarach, które dotykają nas (jako mieszkańców wsi, ale też Polski, Europy i świata XXI wieku) bezpośrednio. M.in. rolnictwa, ogrodnictwa, a także kwestiach związanych ze sprawiedliwym handlem i skracaniem łańcuchów dostaw. Zmiany nawyków żywieniowych i wzrost świadomości związanych z produkcją pożywienia są kluczowe w dzisiejszym świecie. Zależy nam na uwrażliwianiu ludzi, a zwłaszcza młodzieży, na kontakt z przyrodą. Wierzymy, że takie doświadczenia staną się zalążkiem, który pomoże ludziom podejmować decyzje w zgodzie z dobrem planety. Chcemy, by popularna stawała się znajomość naszych korzeni, mądrości i wartości naszych przodków, które wpisują się w nowoczesny świat. By to, co nowe wyrastało ze starego. Taką mądrością jest wiedza o naturalnym leczeniu i ziołach, którą staramy się wskrzeszać od przeszło dziesięciu lat. Mnóstwo inspiracji do działań czerpiemy z muzyki tradycyjnej; prowadzimy warsztaty, zajęcia, grupę śpiewaczą. Widzimy wartość i piękno w tradycyjnej architekturze. Takim spojrzeniem chcemy się dzielić. Tradycyjne budynki z naturalnych materiałów stały się dla nas inspiracją do propagowania budownictwa naturalnego, jako rozwiązania wielu problemów XXI wieku. Jesteśmy przekonani, że od poczucia spełnienia jednostki zależy dobrostan społeczności. Dlatego zależy nam na inicjowaniu aktywności, które zaangażują różne grupy społeczne i wzmocnią ich kompetencje. Szczególną wartość widzimy w aktywizacji młodych rodziców, rodzin z dziećmi. Jest ogromne zapotrzebowanie na edukację okołoporodową oraz na narzędzia wychowawcze na miarę dzisiejszej epoki.

Po latach działania oddolnego, a także we współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi, w lipcu 2022r. postanowiliśmy powołać Fundację, aby stała się narzędziem do wdrażania naszych idei w życie.

Dane fundacji:

Fundacja Polna